Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Шкільний медичний огляд

Date: 12 листопада 2021 о 07:16, Refreshed 12 листопада 2021 о 07:18

Шкільний медичний огляд, що необхідно знати батькам?

Щороку учні школи проходять медичний огляд. Які його особливості цьогоріч та що слід знати батькам про процедуру його проведення?

Обов’язковий медичний огляд проводиться щорічно для виявлення у дітей захворювань,подальшого їх спостереження,планового лікування чи реабілітації та запобігання масовим колективним інфекціям. Огляди проводяться у присутності батьків,лікарями первинної ланки,з якими раніше підписали декларацію.

Медичний огляд школярів які довідки потрібні на 1 вересня.

Якщо дитина вперше йде до школи,потрібно звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра,і лікар,згідно з наказом МОЗ України від 16.08.2010 року № 682  «Про удосконалення медичного  обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів»(зі змінами),має видати направлення на огляд вузькими спеціалістами. Туди входять –окуліст, хірург, невролог, ЛОР, дерматолог, за потреби-інші спеціалісти. З аналізів необхідно здати лише загальний аналіз крові,інші-за показаннями.

Лікар-педіатр або сімейний лікар після огляду дитини, проби Руф’є заповнює довідку-форма № 086-1/о,офіційна назва «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового профілактичного огляду». Ця форма завіряється печаткою лікаря.

Посилання на документ-

Надається окремо форма № 063/о про проведені профілактичні щеплення. Але на даний момент діти вакцинуються з порушенням календаря ,тому якщо у вказаний період проводиться пропущені щеплення,довідка все ж таки буде потрібна. Хочемо нагадати що сестра медична в школі на даний час не займається питанням вакцинації,це входить в  компетенції  лікаря-педіатра або сімейного лікаря. Дані з цієї довідки дозволять медичному працівнику школи ознайомитись з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини. При необхідності вакцинації дитини,яка навчається в школі,лікар заповнює відповідну форму та залишає її собі. Тобто в школу надається копія форми №063/о.

Отже,саме такі дві основні форми після огляду майбутнім першокласникам видає сімейний лікар або педіатр.

Медичний огляд старших класів.

Для учнів старших класів,згідно з вищезазначеним наказом,існує чітко прописана схема проходження періодичних медичних оглядів. При необхідності лікар скеровує дитину на консультацію до вузького спеціаліста. Ці заходи проводяться для запобігання розвитку можливих патологій у школярів.

Обов’язковими є дослідження

• аналіз крові(гемоглобін та рівень цукру);

• антропометрія;

• термометрія;

• перевірка гостроти слуху та зору;

• постава;

• проба Руф*є;

Довідка форми  №086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду». Вона видається лікарем після огляду дитини. У довідці має бути зазначено

• прізвище, ім’я дитини, дату народження і стать;

• місце проживання дитини,найменування закладу загальної середньої освіти,клас;

• дату проведення медичного огляду(а також дату проведення попереднього медичного огляду і рекомендовану дату наступного);

• висновок про стан здоров*я дитини (якщо школяр має певне захворювання,то за рішенням одного з батьків,в цій довідці може бути зроблено відповідний запис);

• групу занять фізичною культурою;

• рекомендації.

Дітей ,батьки яких не підписали декларацію,оглядатимуть лікарі первинної ланки за місцем проживання дитини.

Термін дійсності довідки учня про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду (форма 086-1/о)становить 1рік.

Comments:
Only authorized users can leave comments.